perspektywa ekspertów
Slajd 1 Slajd 2 Slajd 3

inzynier

long-bridge-structure_443-19317450

 

 

 

 

 

FAQ

Czy szkolenie zaplanowane w ofercie otwartej na konkretną datę może być powtórzone w innym terminie lub zrealizowane na zamówienie ?

Tak, jeśli nie pasuje Państwu dany termin, zachęcamy do kontaktu. Nowy termin zależy od ilości osób zainteresowanych. Jeśli w Państwa placówce jest kilka osób zainteresowanych danym szkoleniem, to stosowna informacja znacznie przyśpieszy powtórkę szkolenia i może wpłynąć na wybór dogodniejszej dla Państwa lokalizacji w Polsce. Przy grupie minimum 10 uczestników z jednego podmiotu zawsze jest możliwe i korzystniejsze ekonomicznie szkolenie w wersji na zamówienie.

 

Co obejmuje cena uczestnictwa?

Cena obejmuje udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, świadectwo uczestnictwa, obiad/lunch oraz przerwy kawowe każdego dnia.

 

Czy organizator zapewnia noclegi podczas szkoleń?

Nie, nie zapewniamy noclegów, ani nie pośredniczymy w ich rezerwacji. Natomiast dbamy aby szkolenia były zlokalizowane w hotelach lub w bezpośredniej bliskości obiektów noclegowych.

 

Kiedy można skorzystać ze zwolnienia z podatku VAT na usługi szkoleniowe ?

Zwolnienie z podatku VAT przysługuje w sytuacji, gdy szkolenie służy podniesieniu kwalifikacji zawodowych (warunek spełniony w przypadku wszystkich naszych szkoleń) oraz jednocześnie jest finansowane w co najmniej 70% ze środków publicznych. Ten drugi warunek jest spełniony automatycznie przez wszystkie instytucje sfery budżetowej. Natomiast w przypadku podmiotów prywatnych, zwolnienie z VAT przysługuje, jeśli firma otrzymała dofinansowanie ze środków publicznych (np. z funduszy unijnych) i może je przeznaczyć na cele szkoleniowe. W pozostałych przypadkach podmioty prywatne płaca stawkę VAT = 23%.